Cześć, jak Ci mija to upalne sierpniowe popołudnie? Dzisiaj chciałabym Cię zainteresować kolejną książką Jodi Picoult pt. „W naszym domu ”
Jacob Hunt jest na pozór zwykłym 18-latkiem. Ma jednak problemy z utrzymywaniem kontaktu wzrokowego, nie umie czytać sygnałów społecznych, myśli ani uczuć. Chłopak cierpi bowiem na lekką postać autyzmu- zespół Aspergera.
W jego otoczeniu wszystko musi mieć ustalony porządek i miejsce. Chłopak musi wiedzieć co, gdzie i kiedy będzie się działo. Jacob ma ustalony nawet kolor posiłków na każdy dzień tygodnia. W przeciwnym razie może wpaść w furię. Z równowagi może wyprowadzić go hałas zgniatanego papieru, zbyt jasne światło, a nawet kolor pomarańczowy.
Jak każda osoba z zespołem Aspergera ma nietypowe zainteresowania. W jego przypadku jest to kryminalistyka. Każdego dnia o ustalonej godzinie siada przed telewizorem i ogląda swój ulubiony serial, w którym bohaterowie rozwiązują zagadki kryminalne. Z każdego odcinka robi skrupulatnie notatki. Ściga się nawet z postaciami w serialu kto, pierwszy rozwiąże zagadkę i znajdzie mordercę.
Jacob pojawia się zawsze w miejscu prowadzenia śledztwa przez policję. Czasami jest nawet pierwszy na miejscu zbrodni. Przyjeżdża tam rowerem, tłumaczy policjantom co i jak mają robić. W domu przeprowadza własne śledztwa i analizuje je. Pomaga mu w tym mama Emma i brat Theo.
Pewnego dnia zostaje zamordowana prywatna instruktorka- umiejętności społecznych Jacoba Podejrzenie pada na chłopaka…
Jak zakończy się ta historia? Czy ktoś, kto zachowuje się „dziwnie”może być mordercą?
W książce podoba mi, się sposób narracji. Każdy „rozdział” to jakieś wydarzenie opowiedziane z perspektywy innej osoby co czyni powieść ciekawszą. Serdecznie polecam Ci tę książkę.

Pozdrawiam

Ewelina