Hej tak jak obiecałam. Zdam Ci relację z wycieczki, jaka odbyła się w czasie obozu, na jakim byłam. Będzie ona podzielona na 2 lub więcej wpisów, bo nie tylko będzie, ona relacją co robiliśmy. Połączoną z moim zdanie na temat danych obiektów pod względem dostosowania dla osób niepełnosprawnych. A co będzie dodatkowo zawierać, sam zobaczysz.
Na pierwszy ogień idzie Sabat Krajno PARK Rozrywki i Miniatur. Pierwszym miejscem, jakie odwiedziliśmy w parku była restauracja Magia Sabatu. Jak piszą o niej Restauracja Magia Sabatu to unikalne miejsce, z klimatyzowanymi salami oraz pięknym widokiem na Park Rozrywki i Miniatur. Zanim weszliśmy do niej naszą uwagę, przykuł rząd parasoli. Bardzo ciekawa dekoracja. Jak już weszliśmy do sali, moją uwagę przykuła papuga ara oraz rybki. Pewnie dlatego, że uwielbiam zwierzęta. Oczywiście również przykuł uwagę widok na to, co nas czeka dalej.

Po zjedzeniu posiłku poszliśmy w stronę atrakcji, jaka na nas czekała mianowicie Aleja Miniatur. I tam czekała na nas niespodzianka alejka mieściła się na górce. Co było ciężkie dla nas, ponieważ większości uczestników obozu porusza się na wózku inwalidzkim. W tym miejscu chcę podziękować wolontariusza,którzy pomogli nam się dostać na szczyt oraz bez większych problemów sprowadzili nas z powrotem. Końcowa trasa była jak dla mnie prawie pod kątem 180 stopni. Więc nie polecam tego miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz dla rodziców z dziećmi małymi.
Koniec minusów.

Teraz zajmiemy się samym spacerem z przewodniczką, która nas oprowadziła po alejce i o każdej miniaturze powiedziała parę słów. Opowiadała bardzo ciekawie i gdyby nie to, że trasa była ciężka wyszłabym usatysfakcjonowana z niej. Polecam to miejsce na wycieczki szkolne czy na wypad rodzinny oczywiście z dziećmi starszymi. Moim zdaniem miejsce to również nadaje się na randkę. 

O to parę zdjęć tego, co można tam zobaczyć i parę słów o każdym obiekcie:


Bazylika Grobu Świętego w Jerozolimie
to  najważniejsza świątynia chrześcijańska położona w Dzielnicy Chrześcijańskiej na Starym Mieście Jerozolimy, w domniemanym miejscu męki, ukrzyżowania, złożenia do grobu i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.


Bazylika Przemienienia – zbudowana w latach 1921-1924 rzymskokatolicka bazylika na górze Tabor w północnym Izraelu. Według chrześcijańskiej tradycji góra Tabor była miejscem Przemienienia Jezusa Chrystusa .

Byłeś tam ? Jaka jest Twoja opinia na temat Alei Miniatur ? Chcesz przeczytać hisorię pozostałych obiektów ?

Cerkiew Wasyla Błogosławionego w Rosji
Fontanna di Trevi

Pozostałe zdjęcia można będzie zobaczyć na naszym fanpage.