Hej tak jak zapowiadałam na fanapage dziś porozmawiamy na temat telewizji. Są wakacje więc dzieci i młodzież mają więcej czasu na relaks. W wielu z nich pewnie spędzi większość czasu przed telewizorem. Niby jest to relaks, ale czy jest on dobry, dowiesz się potem.
Telewizja ma swoje zalety. Z pewnością w tych czasach łatwo jest znaleźć dużo wartościowych programów, które mogą nas czegoś nauczyć. Jednak mało ludzi zwłaszcza dzieci oglądają wartościowe programy. Sama przyznaje się, że należę do osób, które wolą obejrzeć w telewizji jakiś serial mało wnoszący do mojego życia. Zamiast jakiegoś programu z któregoś coś wyniosę. Wielu młodych ludzi w swoich domach nie trzyma telewizorów może z powodów, jakie podam Ci poniżej
1. Telewizja zabija wyobraźnię. Wszystko masz podane jak na tacy.
2. Wpływa na to, jakie masz przekonania na temat rzeczywistości. Oglądając, np. Wydarzenia słyszy się ciągle, że w świecie się dzieje tyle zła a gdzie jakieś pozytywy. Czy świat jest taki, jakim kreuje go telewizja ? Czy w prawdziwym świecie wszystko dobrze kończy się jak w serialu?
3. Nie sprzyja wypoczynkowi. Przecież nasz mózg musi to, co widzi i słyszy przetwarzać.
I można tak wiele wad telewizji wymieniać. Jest takie powiedzenie, wszystko jest dla ludzi. I tak jest z telewizją. Trzeba umieć wybrać,co się ogląda i ile. 
Na koniec chciałabym zapytać Cię co ty sądzisz o telewizji, powinno się oglądać ją czy nie ? A jeśli oglądać to co ?
Zapraszam do dyskusji w komentarzach.
Ika