Hej jutro Dzień Ojca dlatego dziś chciałabym podyskutować z Tobą na temat więzi rodzinnych.
Zanim zaczniemy mówić o więzach rodzinnych. Zdefiniujmy, co to jest rodzina.
Rodziną nazywamy podstawową, pierwotną, małą grupę społeczną składającą się z rodziców, ich dzieci (także adoptowanych) i krewnych. Rodziców łączy więź małżeńska, rodziców z dziećmi – rodzicielska.– definicja podana w materiałach dla maturzystów przygotowujących się do matury z przedmiotu wiedza o społeczeństwie w formie rozszerzonej.
Druga definicja znaleziona na stronie https://wamka.pl/
Rodzina to nie tylko zbiór osób, z którymi wiążą nas więzi krwi. Rodzina to osoby związane ze sobą emocjonalnie, troszczące się o siebie, dzielące wspólne radości i wyzwania, jak też gotowe służyć wsparciem w trudnych chwilach.
Nie w każdej rodzinie jest tak niestety. Bardzo często relacje w rodzinie są złe. Każdy w domu żyje swoim życiem.

Dlaczego tak jest ? Najczęściej spowodowane jest to tym, że rodzice wolą więcej czasu spędzić w pracy, aby przynieść don domu większą wypłatę. Zapominają o tym, że w domu czekają na nich dzieci. Często też słabe relacje spowodowane są nałogami.

Jeśli chcesz je poprawić na przykład z dzieckiem to staraj się spędzać z nim jak najwięcej czasu może wspólne wypady na basen raz w tygodniu zaciekawią syna czy córkę . A przy okazji trochę ruchu będziecie mieli oboje .

A jak u Was w rodzinie z relacjami ? Pozdrawiam Ika