Hej jak doskonale wiecie mój blog to nie miejsce, gdzie poruszane są tematy proste, ale i te ciężkie np. temat niepełnosprawności. Mam siostrę w liceum, więc temat strajku w moim domu był od pewnego czasu. Miałam przemilczeć ten temat. Jednak nie wytrzymałam i muszę napisać kilka słów.
Zacznę od tego, że w naszym kraju, że występuje coraz więcej strajków. Dlaczego tak jest ? Odpowiedz jest prosta, rząd nie daje się wypowiedzieć ludziom w innych sposób.
Każdy z nas wybiera to, w jakim zawodzie chce pracować. To prawda, lecz każdy z nas zasługuje na to, aby za swoją pracę otrzymać wynagrodzenie, które pozwoli mu na swobodne życie. Nie wiem jak Wy, ale ja mam dość sytuacji, w której większości rodzin nie stać na normalne życie. Ciągłe odmawianie sobie. I nie wynika to z lenistwa, ale z tego, że w mgnieniu oka wszystko drożeje. W przypadku mojej rodziny, aby nas było stać na moje leczenie na dodatkowe zajęcia szkolne moje, jak i mojej siostry. Czy na rozwijanie pasji przez moją siostrę, jaką jest jazda konna tata nasz przez pewien czas pracował w 2 firmach naraz . Co skutkowało, że go ciągle nie było, bo pracuje jako ochroniarz.
To, co ma swoje plusy i minusy. Zdobywają w ten sposób zwolenników i przeciwników. Tylko mnie zastanawia czy im zależy na obywatelach, czy na swojej karierze. Mnie się wydaje, że na karierze. Większości osób, które zarabiają znacznie więcej nie obchodzi to, że połowa społeczeństwa musi liczyć się z każdą złotówką. Niby każdy jest kowalem własnego losu, ale uważam, że rząd powinien uregulować pensje w każdym zawodzie. Przecież jednakowo kasjerka, nauczycielka czy właścicielka jakiejś firmy zasługują na to, aby normalnie żyć. Nie wegetować. Żyć. Tak jak na ludzi przystało, bo przecież ludźmi jesteśmy.
Wracając do nauczyli uważam, że sposób nauczania powinien być zmodernizowany. Dzieci za bardzo są obciążane nauką. Po szkole powinny mieć czas na to, aby odpocząć,a nie być zawalone dużą ilością prac domowych, bo materiał jest tak obszernych,że nauczyciele nie nadążają z materiałem. Tu muszę wspomnieć o plecakach, które ważą po kilka kilo i niszczą kręgosłupy dzieci i młodzieży.
Wspominałam wyżej o korepetycjach. Niestety są one nie odmowną częścią życia ucznia. Bo niestety, żeby czegoś się lepiej nauczyć trzeba się na nie wybrać. A nie wszystkich stać na to.
Wróćmy do tego, co uważam o strajku jest on potrzebny, aby pokazać,że nie wszyscy są w stanie godnie żyć. W tym miejscu też apeluje rząd zmianę systemu nauczania. Jeśli zmieni się system nauczania każda strona będzie zadowolona. Nauczyciele, jeśli będą zarabiać godnie nie będą musieli udzielać korepetycji. A uczniom nie będą one potrzebne.
Jeśli chodzi o pensje to mam propozycje,aby one były proporcjonalne do tego, co robi dany nauczyciel, bo jak np. porównać nauczyciela od polskiego czy matmy, a nauczyciela muzyki. Dodatkowo nauczyciele w ramach danego przedmiotu, żeby oceniać rezultaty ich pracy np. ilu uczniów bierze udział w konkursach itp. Myślę,że to będzie najlepsze rozwiązanie tej sytuacji,aby się ona nie powtarzała.
To tyle na dziś życzę Wam miłego dnia
Monika.