Dziś jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych, oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w społeczne życie. Obchody Dnia są również okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Moim marzeniem jest abym ja i nie tylko ja była równo traktowana jak inni. Chciałabym żeby został zburzony mur mentalny pomiędzy osobami niepełnosprawnym , a sprawnymi.
Opowiem Wam historię z tamtego tygodnia . W tamtym tygodniu byłam na rehabilitacji , a z powodu , że mam od pewnego czasu bóle migrenowe źle się czuje .I po lampie ogrzewającej gorzej się poczułam i fizjoterapeutka , która się mną zajmuje kazała mi stanąć przy ścianie i odpocząć. A dwóch panów siedzących na kanapie zaczęli się śmiać – „Jak ona ma stanąć „ . Ja na to : „Ja jestem taka jak każdy i używam takich samych słów”.
Dlatego proszę Was nie traktujcie nas inaczej   . Jesteśmy. Zapamiętajcie sobie każdy z nas może być niepełnosprawny . Nie wiadomo co los przyniesie. I zastanów się jakbyś chciał być traktowany w takiej sytuacji.